OGŁOSZENIA – Niedziela Trójcy Świętej
31 maja 2026 r.
1. Serdecznie dziękujemy za dzisiejsze wsparcie inwestycji parafialnych. Można to jeszcze uczynić za pośrednictwem ofiaromatu lub przelewu na konto bankowe Parafii. Powoli docieramy do końca prac nad pomieszczeniami nad zakrystią, gdzie będziemy mieli do dyspozycji dużą i średnią salę, aneks kuchenny i toaletę. Odnawiamy również małą salę z toaletą na dole (od strony bloku Ateńska 10) zwaną dawniej „świetlicą”. Podczas wakacji planujemy również odnowienie zakrystii oraz przylegającego do niej korytarza i toalety.
2. Jutro, wraz ze zmianą miesiąca, rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe sprawowane w naszym kościele codziennie o godz. 18:00.
3. W najbliższy czwartek przeżyjemy Uroczystość Bożego Ciała. Tego dnia Msze św. o 7, 8:30, 10:00 i o 18:30. Po Mszy o 10:00 udamy się z procesją do 4 ołtarzy znaną nam dobrze trasą: Ateńską, Arabską, Afrykańską, Egipską i ponownie Ateńską do kościoła. Chętnych do pomocy w przygotowaniu ołtarzy zapraszamy do pozostawienia swoich danych w zakrystii. Na procesje w sposób szczególny zapraszamy dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii św. Dziewczynki, które podczas procesji chciałyby sypać kwiatki przed Najświętszym Sakramentem, zapraszamy na odprawę do zakrystii na godz. 9:30.
4. Już dziś zapraszamy do udziału w Oktawie Bożego Ciała, gdzie przez 8 dni, podczas nabożeństwa o godz. 18, będziemy śpiewali Nieszpory o Najświętszym Sakramencie, a następnie wyjdziemy z procesją wokół kościoła. Pierwsze nabożeństwo już w czwartek Bożego Ciała.
5. Kuria Biskupia naszej diecezji informuje, że biskup Romuald Kamiński udzielił dyspensy na piątek po Bożym Ciele od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i od zachowania charakteru pokutnego.
6. W najbliższym tygodniu przypadną:
Pierwszy piątek – Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy o 15:00 do nabożeństwa o 18:00
Pierwsza sobota – o godz. 9 Msza św. a po niej Nabożeństwo wynagradzające za grzechy obrażające Niepokalane Serce Maryi i wspólna modlitwa Kół Żywego Różańca
7. Przypominamy o spotkaniu organizacyjnym pielgrzymów udających się do Fatimy, które będzie miało miejsce w środę 10 czerwca o godz. 19:15.
8. Zapraszamy na pielgrzymkę do krakowskich Łagiewnik i Sanktuarium Jana Pawła II, która odbędzie się w sobotę 13 czerwca. Zapisy w zakrystii i kancelarii. Koszt 150 zł.
9. Dobrego Tygodnia przepełnionego Bożą obecnością.