OGŁOSZENIA

7 Niedziela Wielkanocna – Wniebowstąpienie Pańskie

17 maja 2026 r.

1. Otaczamy dziś naszą modlitwą uczniów klas trzecich, które na Mszy św. o godz. 10.00 przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Od poniedziałku do piątku włącznie dzieci te będą uczestniczyć w nabożeństwach majowych o godz. 18.00, a następnie we mszy wieczornej o 18.30, przeżywając swój biały tydzień.

2. Zgodnie z zapowiedzią, dzisiejszej niedzieli pragniemy zaprosić wszystkich do wsparcia koniecznych remontów w domu naszych Sióstr Karmelitanek. Możemy to uczynić przez: złożenie dobrowolnej ofiary do puszki po każdej Mszy św., przelewem na konto bankowe Parafii z dopiskiem „Karmelitanki” oraz za pośrednictwem naszego ofiaromatu, gdzie również prosimy o dopisek „Karmelitanki” w ostatnim kroku operacji. Z góry dziękujemy za hojność.

3. W piątek (22 maja) o godz. 18:30 Msza św. podczas której w sposób szczególny będziemy się modlić o uzdrowienia za wstawiennictwem św. Charbela. Po Liturgii eucharystycznej nowenna i namaszczenie olejem świętego z Libanu.

4. W sobotę (23 maja) o godz. 10.00 odbędzie się ostatni „Wiosenny Poranek Organowy” w naszym kościele. Wystąpią Piotr Harasimiuk – organista i kompozytor oraz Agnieszka Grala – sopran. Po koncercie kawa z wirtuozami w sali na plebanii. Dziękujemy „Bazarkowi Egipska”, który będąc patronem recitali organowych przygotował dla słuchaczy bony zniżkowe na zakupy. 

5. Trwa Nowenna przed Zesłaniem Ducha św., którą odmawiamy codziennie podczas nabożeństwa majowego. W sobotę wieczorem, w Wigilię Zesłania Ducha Św. zapraszamy na uroczystą Mszę św. o godz. 18:30, a następnie na wspólne czuwanie do godz. 21:00.

6. W przyszłą niedzielę (24 maja) na Mszy św. o godz. 10:00 dzieci klas IV przeżyją Rocznicę I Komunii Świętej. Już jutro w poniedziałek (18 maja) o godz. 19:15 zapraszamy je na próbę przed uroczystością.

7. Informujemy, że udało się nam zamontować automat, który będzie udostępniał kamerę z naszego kościoła ze wszystkich Mszy i nabożeństw. W pozostałym czasie zobaczymy planszę z niezbędnymi informacjami dotyczącymi naszej Parafii. Znacząco poprawiliśmy również dźwięk. Pracujemy jeszcze nad tym, by YouTube nie zrywał transmisji w momentach niskiej oglądalności kanału.

8. Mamy ostatnie 4 miejsca na jesienną 8-dniową parafialną pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela oraz innych miejsc w Portugalii i Hiszpanii, która odbędzie się w dniach 6-13 października 2026 r. Program i informacje w zakrystii oraz na tablicach ogłoszeniowych.

9. Jak co tydzień zachęcamy do lektury nowego numeru Tygodnika Idziemy. Wszystkim Parafianom i Gościom naszej Świątyni życzymy błogosławionego Tygodnia.