OGŁOSZENIA

Niedziela Miłosierdzia Bożego – 12 kwietnia 2026 r.

1. Przeżywamy dziś patronalne święto naszej parafii. Uroczysta Msza św. odpustowa pod przewodnictwem ks. Pawła Rogowskiego, dawnego wikariusza naszej Parafii, będzie miała miejsce o godz. 10:00, po niej procesja, a następnie słodki poczęstunek w auli. Wyjątkowo nie będzie Mszy św. o godz. 11:30. O godz. 15, w godzinie Bożego miłosierdzia, zapraszamy do wspólnej modlitwy w kościele.

2. W najbliższy czwartek (16 kwietnia) kolejna konferencja dr Ewy Czaczkowskiej o św. Faustynie. Temat spotkania to: Dwa obrazy Jezusa Miłosiernego: wileński i krakowski. Który „prawdziwy”?

3. Zapraszamy na pielgrzymkę śladami św. Siostry Faustyny. Tym razem udamy się do Głogowca, miejsca narodzin Apostołki Bożego Miłosierdzia oraz do Świnic Warckich, gdzie przyjęła chrzest. Mszę św. odprawimy w Dzierżawach, gdzie znajduje się pierwsza na świecie Parafia Miłosierdzia Bożego. Wyjazd w najbliższą sobotę (18 kwietnia) o godz. 10:00, powrót ok. 18:00. Koszt 120 zł. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.

4. Również w sobotę o godz. 10:00 kolejny wiosenny poranek organowy. Wystąpi Andrzej Mikulski – wybitny organista i kompozytor. Po koncercie, w sali na plebanii, spotkanie przy kawie z wirtuozem. Dziękujemy Bazarkowi Egipska za ufundowanie bonów zniżkowych na zakupy dla wszystkich uczestników wydarzenia.

5. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 11:30 zostanie odprawiona ze specjalnym udziałem dzieci przygotowujących się do I Komunii św. oraz ich rodziców. Po wspólnej modlitwie w kościele spotkanie w auli na plebanii.

6. Wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom naszej Parafii życzymy dobrego tygodnia.