OGŁOSZENIA PARAFIALNE
3 Niedziela Wielkiego Postu – 8 marca 2026 r.
1. Oto najważniejsze informacje dotyczące Wielkiego Postu w naszej Parafii:
W piątki Droga Krzyżowa po Mszy św. o godz. 15 i po Mszy o godz. 18:30.
Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę o godz. 17:45.
Droga krzyżowa ulicami Saskiej Kępy organizowana wraz z parafią na Nobla będzie miała miejsce w piątek przed Niedzielą Palmową (27 marca). Tym razem rozpocznie się u naszych sąsiadów o godz. 19:30, a zakończy w naszym kościele.
Organizujemy zbiórkę ofiar na świąteczne paczki dla potrzebujących. Skarbonę na ten cel z napisem „Jałmużna Wielkopostna” znajdziemy pośrodku kościoła i przy wyjściu od strony plebanii.
Zgodnie z przepisami liturgicznymi w okresie Wielkiego Postu należy powstrzymać się od przyozdabiania ołtarza kwiatami. Pragnąc więc zachować pokutny nastrój naszej świątyni prosimy by nie dekorować roślinami żadnych miejsc w kościele.
Wierni obu warszawskich diecezji są zaproszeni do pielgrzymowania do wielkopostnych kościołów stacyjnych. Szczegóły na plakacie oraz na stronie naszej diecezji i Radia Warszawa.
1. Dziś po mszy św. zapowiadana zbiórka do puszek na dzieło misyjne „Ad gentes”. Zebrane środki wesprą polskich misjonarzy i realizację projektów edukacyjnych, medycznych oraz infrastrukturalnych w krajach misyjnych.
2. W najbliższą sobotę (14 marca) Mszą św. wieczorną o 18:30 rozpoczniemy Parafialne Rekolekcje. Poprowadzi je ks. Aleksander Sewastianowicz, proboszcz parafii Mir na Białorusi. Po wspomnianej Mszy św. zapraszamy wszystkich na wieczór uwielbienia, podczas którego będziemy prosili Boga o obfite owoce nawrócenia dla nas wszystkich. Jeśli zależy nam nie tylko na wysłuchaniu nauk rekolekcyjnych, ale także na doświadczeniu obecności Boga i Jego przemieniającej łaski, zapraszamy do dołączenia się do wspólnej modlitwy uwielbienia, która potrwa około 3 kwadransów. W programie adoracja Najświetszego Sakramentu, śpiew uwielbienia oraz krótka nauka rekolekcjonisty.
3. Ciąg dalszy rekolekcji na wszystkich Mszach niedzielnych (15 marca), a od poniedziałku do środy (16-18 marca) Msze św. z naukami o godz. 10:00, 15:00 i 18:30.
4. Również w przyszłą niedzielę (15 marca) na Msze św. o godz. 11:30 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. oraz ich rodziców. Po mszy św. spotkanie w auli na plebanii. Tego samego dnia w czasie Mszy o 18.30 wystąpi Warszawski Chór Polonia pod dyrekcją prof. Zbigniewa Szablewskiego. Po Mszy nasi goście zaprezentują krótki repertuar pasyjny. Szczegóły na plakatach.
5. Już dziś zapowiadamy kolejną katechezę dla najmłodszych w wieku 3-6 lat. Będzie miała ona miejsce w niedzielę 22 marca (czyli za 2 tygodnie) w nowootwartej sali malucha podczas kazania dla starszych dzieci.
6. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszalnych. Mamy wolne intencje w najbliższy czwartek o 18:30, w piątek o 15:00, w przyszłą niedzielę o 11:30, a następnie w poniedziałek rekolekcyjny o 10:00 i rekolekcyjny wtorek o 10:00 i 15:00.
7. Zachęcamy do lektury tygodnika „Idziemy”. Wszystkim Paniom składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta. Pamiętamy w modlitwie o naszych katechumenach Mojżeszu i Stanisławie, którzy dzisiejszej niedzieli rozpoczynają skrutynia na drodze do przyjęcia Sakramentów Wtajemniczenia Chrześcijańskiego czyli chrztu, bierzmowania i Eucharystii w Wigilię Paschalną tego roku.