OGŁOSZENIA PARAFIALNE
2 Niedziela Wielkiego Postu – 1 marca 2026 r.
1. Oto najważniejsze informacje dotyczące Wielkiego Postu w naszej Parafii:
W piątki Droga Krzyżowa po Mszy św. o godz. 15 (czyli około 15:45) i po Mszy o godz. 18:30 (czyli chwilę po godz. 19:00).
Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę o godz. 17:45.
Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w 4 Niedzielę Wielkiego Postu (15 marca).
Droga krzyżowa ulicami Saskiej Kępy organizowana wraz z parafią na Nobla będzie miała miejsce w piątek przed Niedzielą Palmową (27 marca). Tym razem rozpocznie się w kościele przy ul. Nobla 16 o godz. 19:30, a zakończy w naszym kościele.
Organizujemy zbiórkę ofiar na świąteczne paczki dla potrzebujących. Skarbonę na ten cel z napisem „Jałmużna Wielkopostna” znajdziemy pośrodku kościoła i przy wyjściu od strony plebanii.
Zgodnie z przepisami liturgicznymi w okresie Wielkiego Postu należy powstrzymać się od przyozdabiania ołtarza kwiatami. Pragnąc więc zachować pokutny nastrój naszej świątyni prosimy by nie dekorować roślinami żadnych miejsc w kościele.
Wierni obu warszawskich diecezji są zaproszeni do pielgrzymowania do wielkopostnych kościołów stacyjnych. Szczegóły na plakacie oraz na stronie naszej diecezji i Radia Warszawa.
2. W sobotę wieczorem rozpoczęliśmy parafialną odsłonę Diecezjalnego Jerycha Różańcowego przeżywanego z racji jubileuszu 200-lecia powstania Żywego Różańca. Po wieczornej Mszy św. w kościele, a następnie odmówieniu różańca modlitwa ma teraz miejsce w sali na plebanii (koło kancelarii). Tam, przed Najświętszym Sakramentem, będziemy się modlić aż do 17:30, a następnie przejdziemy na powrót do kościoła, by zakończyć Jerycho wspólnym nabożeństwem Gorzkich Żali. Serdecznie zapraszamy do modlitwy o dowolnej godzinie nocy lub dnia. Szczegółowy program na plakacie na drzwiach wejściowych do świątyni.
3. Dziś (1 marca) na Mszę św. o godz. 18:30 zapraszamy kandydatów do bierzmowania. Po liturgii spotkanie na plebanii.
4. W dniu jutrzejszym (poniedziałek 2 marca) dzieci i młodzież ze szkół znajdujących się w naszej Parafii rozpoczną trzydniowe rekolekcje. Poprowadzi je dobrze nam już znany ks. Grzegorz Walkiewicz. Nauki będą odbywać się według następującego porządku:
Klasy 1-3 Szkoły Podstawowej: 8:50 – 9:40
Klasy 4-8 Szkoły Podstawowej: 9:50 – 10:40
Zespół Szkół Łączności: 11:20 – 12:10
5. W najbliższym tygodniu przypadną:
pierwszy czwartek miesiąca (5 marca). Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy o godz. 15 do Mszy św. wieczornej
pierwszy piątek (6 marca). Spowiedź w czasie każdej Mszy św. Po Mszy św. o godz. 15 Droga krzyżowa, a następnie adoracja eucharystyczna do Mszy św. wieczornej. W tym dniu odwiedzimy chorych.
pierwsza sobota (7 marca). Po Mszy o godz. 9:00 nabożeństwo wynagradzające za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Modlitwa będzie prowadzona przez Koła Żywego Różańca
6. Również w najbliższą sobotę Msza św. wieczorna będzie sprawowana w języku francuskim.
7. W przyszłą niedzielę, zgodnie z kalendarzem kurialnym, zbiórka do puszek na dzieło misyjne „Ad gentes”. Zebrane środki wesprą polskich misjonarzy i realizację projektów edukacyjnych, medycznych oraz infrastrukturalnych w krajach misyjnych.
8. Już dziś ogłaszamy, że podczas tegorocznej Wigilii Paschalnej w naszym kościele dwóch dorosłych katechumenów – Mojżesz i Stanisław – przyjmie Sakramenty wtajemniczenia chrześcijańskiego, czyli Chrzest, Bierzmowanie i Eucharystię. Od przyszłej niedzieli, przez trzy niedziele z rzędu, podczas Mszy św. o godz. 10:00 będą oni przeżywać skrutynia, czyli specjalne ryty, które pomogą im w duchowym oczyszczeniu, umocnieniu w wierze oraz weryfikacji gotowości do naśladowania Chrystusa. W tym ważnym dla nich czasie otoczmy ich naszą modlitwą.
9. Zachęcamy do lektury tygodnika „Idziemy”. Wszystkim Parafianom i sympatykom naszej Parafii życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.