OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1 Niedziela Wielkiego Postu – 22 lutego 2026 r.

1. Oto najważniejsze informacje dotyczące Wielkiego Postu w naszej Parafii:

  • W piątki Wielkiego Postu Droga Krzyżowa po Mszy św. o godz. 15 (czyli około 15:45) i po Mszy o godz. 18:30 (czyli chwilę po godz. 19:00).

  • Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę o godz. 17:45.

  • Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w 4 Niedzielę Wielkiego Postu (15 marca) i potrwają do środy włącznie. Poprowadzi je ks. Aleksander Sewastianowicz, proboszcz parafii Mir na Białorusi.

  • Droga krzyżowa ulicami Saskiej Kępy organizowana wraz z parafią na Nobla będzie miała miejsce w piątek przed Niedzielą Palmową (27 marca). Tym razem rozpocznie się w kościele pw. MB Nieustającej Pomocy przy ul. Nobla 16 o godz. 19:30, a zakończy w naszym kościele.

  • Organizujemy zbiórkę ofiar na świąteczne paczki dla potrzebujących. Skarbonę na ten cel z napisem „Jałmużna Wielkopostna” znajdziemy pośrodku kościoła i przy wyjściu od strony plebanii.

  • Zgodnie z przepisami liturgicznymi w okresie Wielkiego Postu należy powstrzymać się od przyozdabiania ołtarza kwiatami. Pragnąc więc zachować pokutny nastrój naszej świątyni prosimy by nie dekorować roślinami żadnych miejsc w kościele.

  • Wierni obu warszawskich diecezji są zaproszeni do pielgrzymowania do wielkopostnych kościołów stacyjnych. Każdego dnia liturgia sprawowana jest w innej świątyni stolicy. Uczestnicy mogą również wziąć udział w konkursie – wystarczy paszport pielgrzyma i potwierdzenie obecności w wybranych kościołach stacyjnych. Szczegóły na plakacie oraz na stronie naszej diecezji i Radia Warszawa.

2. Informujemy, że w zeszłotygodniowej zbiórce na pomoc dla Ukrainy zebraliśmy 8400 zł. A dziś dziękujemy za wsparcie inwestycji parafialnych. Zebrane w trakcie tacy środki pomogą nam w kontynuowaniu prac pomimo wysokich zimowych faktur za media.

Jeszcze dziś podczas Mszy św. o godz. 18:30 zawierzymy się wstawiennictwu św. Szarbela, polecając mu w sposób szczególny chorych i cierpiących. Intencje na tę modlitwę przyjmujemy w zakrystii. Po Mszy św. nabożeństwo i namaszczenie olejem.

3. W przyszłą niedzielę (1 marca) na Mszę św. o godz. 18:30 zapraszamy kandydatów do bierzmowania. Po liturgii spotkanie na plebanii.

4. Z okazji 200-lecia założenia Żywego Różańca przez bł. Paulinę Jaricot (Żarikò), nasza Diecezja zachęca nas do włączenia się w Jerycho Różańcowe, polegające na całodobowej modlitwie przed Najświętszym Sakramentem za wstawiennictwem Maryi, każdego dnia w innej parafii lub kaplicy wskazanej przez Biskupa. W naszej Parafii Jerycho Różańcowe rozpocznie się w najbliższą sobotę 28 lutego Mszą św. o godz. 18:30. Po niej odmówimy wspólnie radosną część różańca, a następnie przejdziemy z Najświętszym Sakramentem do sali na plebanii, gdzie w zaaranżowanej kaplicy będziemy się modlić do godziny 17:30 dnia następnego. Końcem naszego Jerycha będzie uczestnictwo w Gorzkich Żalach w kościele o godz. 17:45. Zachęcamy do zapisów na konkretne godziny naszej 24-godzinnej modlitwy. Uczynimy to dziś przy stoliku pod chórem oraz w tygodniu w zakrystii. Dokładny plan Jerycha w naszej Parafii na tablicach ogłoszeniowych.

5. Zachęcamy do lektury tygodnika „Idziemy”. Wszystkim Parafianom i sympatykom naszej Parafii życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.