OGŁOSZENIA PARAFIALNE

6 Niedziela Zwykła – 15 lutego 2026 r.

1. W najbliższą środę (18 lutego) rozpoczniemy Okres Wielkiego Postu.

  • W Środę Popielcową Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7:00, 10:00, 15:00 i 18:30. Tego dnia osoby, które ukończyły 14 lat, zobowiązane są do powstrzymania się od pokarmów mięsnych, zaś te, które mają pomiędzy 18 a 60 rokiem życia, do zachowania postu ścisłego, czyli do ograniczenia się do trzech posiłków, w tym jednego do syta. W środę popielcową kancelaria parafialna będzie nieczynna.

  • W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na Drogę Krzyżową po Mszy o godz. 15 (czyli około 15:45) i po Mszy o godz. 18:30 (czyli chwilę po godz. 19:00).

  • Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę o godz. 17:45.

  • Parafialne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w tym roku w 4 Niedzielę Wielkiego Postu (15 marca) i potrwają do środy włącznie. Poprowadzi je ks. Aleksander Sewastianowicz, proboszcz parafii Mir na Białorusi.

2. W najbliższy czwartek (19 lutego) o 19:15 kolejne spotkanie z dr Ewą Czaczkowską. Konferencja zatytułowana będzie: „Obecność Boża przeniknęła duszę moją” – Siostra Faustyna jako mistyczka. Serdecznie zapraszamy.

3. Po grudniowej i styczniowej przerwie, w przyszłą niedzielę (22 lutego) będziemy mogli wesprzeć inwestycje parafialne. Tej samej niedzieli, podczas Mszy św. o godz. 18:30 zawierzymy się wstawiennictwu św. Szarbela, polecając mu w sposób szczególny chorych i cierpiących. Intencje na tę modlitwę przyjmujemy od dziś w zakrystii. Po Mszy św. nabożeństwo i namaszczenie olejem.

4. W sobotę (21 lutego) o godz. 8:30 wypominki za zmarłych, a następnie Msza św. w ich intencji. O godz. 10:00 kolejny poranek organowy. Zachęcamy, by koncert wysłuchać na chórze.

5. Odezwa Biskupa Romualda.

Drodzy Diecezjanie,

w ostatnich dniach sytuacja na Ukrainie stała się po raz kolejny dramatyczna. Zmasowane ataki na infrastrukturę energetyczną i panujące warunki pogodowe stały się bezpośrednim zagrożeniem dla zdrowia i życia mieszkańców Ukrainy.

Zdaję sobie sprawę, że już niejednokrotnie przekazywaliśmy pomoc naszym wschodnim sąsiadom i nasze możliwości są coraz bardziej ograniczone. Jednak w duchu odpowiedzialności za los cierpiących obywateli Ukrainy i zgodnie z zaleceniem Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski, proszę o przeprowadzenie tej niedzieli, w każdej parafii Diecezji Warszawsko-Praskiej, zbiórki do puszek na pomoc dla nich. Zgromadzone środki będą przekazane za pośrednictwem Caritasu na zakup najbardziej potrzebnego sprzętu służącego do przetrwania okresu zimowego.

Bardzo dziękuję za kolejne świadectwo miłości chrześcijańskiej, okazane serce i przekazane wsparcie. Jednocześnie zaplanowaną wcześniej na ten dzień zbiórkę przeznaczoną na chorych objętych opieką Caritas naszej Diecezji proszę przełożyć na inną niedzielę.

6. Zachęcamy do lektury tygodnika „Idziemy”. Wszystkim Parafianom i sympatykom naszej Parafii życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego wejścia w czas Wielkiego Postu.