OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 2 Niedziela Zwykła – 18 stycznia 2026 r.

1. Kontynuujemy wizytę duszpasterską. W najbliższym tygodniu odwiedzimy:

Poniedziałek: Saska 2, 4, 6a oraz ul. Lotaryńska

Wtorek: Saska 6, 8, 10

Środa: Libijska, Algierska, Marokańska, Kanadyjska

Czwartek: J.N. Jeziorańskiego, Paryska, Rzymska, Rapperswilska, Rumuńska i Wersalska

Godziny wizyt: od 9:00 do 12:00 do osób, które wyraziły taką możliwość i następnie od 16:30 do pozostałych.

Najbliższy piątek (23 stycznia) będzie ostatnim dniem kolędowym. Odwiedzimy wtedy wszystkich którzy, z różnych powodów, nie mogli nas przyjąć wcześniej.

Przypominamy, że jeszcze w tym tygodniu kancelaria parafialna będzie nieczynna. W sprawach pilnych prosimy o kontakt z księdzem po każdej Mszy św. Od poniedziałku do piątku spowiedź wieczorna jedynie przed Mszami.

2. W poniedziałek na porannej Mszy św. będziemy modlić się za ks. Mariusza, a we wtorek rano za s. Agnieszkę. Z okazji ich imienin życzymy im obfitości Bożych łask i radości w wypełnianiu swojego powołania. We wtorek otoczymy też naszą modlitewną pamięcią bp. Romualda Kamińskiego z okazji 8 rocznicy ingresu do katedry Warszawsko-Praskiej.

3. W czwartek (22 stycznia) o godz. 18:30 comiesięczna Msza św., w trakcie której będziemy modlić się o uzdrowienia za wstawiennictwem św. Szarbela. Intencje możemy składać już dziś w zakrystii. Po zakończonej Eucharystii nowenna do świętego z Libanu i namaszczenie olejem. O godz. 19:15 rozpocznie się przełożona z zeszłego tygodnia konferencja Pani Ewy Czaczkowskiej. Tym razem jej temat to: „Dwadzieścia lat zakazu kultu – o trudnej drodze do zawierzenia światu Bożemu Miłosierdziu”.

4. W przyszłą niedzielę będziemy gościć wśród nas ks. Jacka Krzemienia ze wspólnoty Chleb Życia prowadzącej domy dla bezdomnych i innych potrzebujących. Po każdej Mszy św. ofiarą do puszki wspomożemy wspomniane dzieło.

5. W dniach 18-25 stycznia będziemy modlić się o jedność wszystkich chrześcijan włączając się w coroczny tydzień ekumeniczny. Plan spotkań w warszawskich kościołach znajdziemy na stronie internetowej naszej Diecezji jak również na stronie Episkopatu Polski.

6. Zainteresowanych wolnymi intencjami w styczniu, a także w innych miesiącach tego roku zapraszamy do zakrystii.

7. Wszystkim Parafianom i sympatykom naszej Wspólnoty życzymy pięknego tygodnia przepełnionego Bożymi łaskami. Warto ubogacić go lekturą nowego numeru tygodnika Idziemy, który jest do nabycia pod chórem.