OGŁOSZENIA PARAFIALNE

3 Niedziela Adwentu – 14 grudnia 2025 r.

1. Cieszymy się z obecności wśród nas ks. Jarosława Zielińskiego ze Zgromadzenia Misjonarzy św. Wincentego à Paulo. Nauki rekolekcyjne na wszystkich mszach niedzielnych, a w poniedziałek i wtorek o godz. 10:00, 15:00 i 18:30. Spowiedź w czasie każdej mszy. Wtorkowa taca zostanie przekazana na dzieła ojców Misjonarzy. Będzie to również nasze podziękowanie za trud rekolekcyjny ks. Jarosława.

2. Kontynuujemy naszą drogę przez Adwent:

  • Msze św. roratnie od poniedziałku do soboty o godz. 6:45

  • Śpiew „Godzinek” w dni powszednie o 6.20, a w niedziele o 6.35

  • Trwa zbiórka ofiar na paczki dla najuboższych. Skarbonę na ten cel znajdziemy pośrodku kościoła i przy wyjściu od strony plebanii. Zapraszamy do kontaktu tych, którzy pragnęliby otrzymać świąteczną paczkę oraz tych, którzy chcieliby wskazać parafian potrzebujących naszej pomocy

  • Poświęcone opłatki na stół wigilijny i świece Caritas można nabywać dziś w kościele, a w tygodniu w zakrystii

  • Do wtorku włącznie przyjmujemy zaproszenia na wizytę kolędową

3. Jako parafia wspomagająca, dziś po wszystkich mszach świętych organizujemy zbiórkę do puszek na budowę Parafii św. Rity wznoszonej przy ulicy Żupniczej w naszym dekanacie grochowskim. Jej proboszcz ks. Andrzej Jakubaszek zapewnia o modlitwie przed relikwiami Patronki spraw trudnych i beznadziejnych za wszystkich ofiarodawców.

Również dziś na Mszę św. o 11:30 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii oraz ich rodziców. Po Mszy spotkanie w auli. O godz. 13.00 zaś będziemy modlić się z udziałem naszego chóru i Warszawskiej Orkiestry Międzypokoleniowej. Podczas Liturgii usłyszymy fragmenty Adwentowej kantaty Jana Sebastiana Bacha.

4. W czwartek (18 grudnia) po Mszy wieczornej wspólnota Odnowy w Duchu Św. zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu. Zakończenie modlitwy o 20:30.

5. W sobotę (20 grudnia) o godz. 8:30 wypominki, a następnie Msza św. za zmarłych o godz. 9:00. Wyjątkowo tego dnia kancelaria parafialna będzie nieczynna. W tę samą sobotę o godz. 10:00 koncertem Krzysztofa Łazutki rozpoczniemy cykl Zimowych Poranków Organowych na Saskiej Kępie. Inicjatywa ma na celu promocję muzyki organowej oraz zbiórkę funduszy na budowę organów. Dziękujemy Piekarni Wawerska i Bazarkowi Egipska, którzy wypiekami na poczęstunek po koncercie oraz bonami zniżkowymi na zakupy dla uczestników wspierają to muzyczne wydarzenie.

6. Już dziś podajemy do wiadomości plan Mszy Świąt Bożego Narodzenia.

  • 24 grudnia (Wigilia) – 20:00 (Msza po francusku), 21:30 i 24:00

  • 25 grudnia – porządek niedzielny, jednak bez Mszy o 7:00

  • 26 grudnia – porządek niedzielny

7. Na zakończenie życzymy błogosławionych owoców adwentowych rekolekcji i dobrego tygodnia.