OGŁOSZENIA PARAFIALNE
3 Niedziela Adwentu – 14 grudnia 2025 r.
1. Cieszymy się z obecności wśród nas ks. Jarosława Zielińskiego ze Zgromadzenia Misjonarzy św. Wincentego à Paulo. Nauki rekolekcyjne na wszystkich mszach niedzielnych, a w poniedziałek i wtorek o godz. 10:00, 15:00 i 18:30. Spowiedź w czasie każdej mszy. Wtorkowa taca zostanie przekazana na dzieła ojców Misjonarzy. Będzie to również nasze podziękowanie za trud rekolekcyjny ks. Jarosława.
2. Kontynuujemy naszą drogę przez Adwent:
Msze św. roratnie od poniedziałku do soboty o godz. 6:45
Śpiew „Godzinek” w dni powszednie o 6.20, a w niedziele o 6.35
Trwa zbiórka ofiar na paczki dla najuboższych. Skarbonę na ten cel znajdziemy pośrodku kościoła i przy wyjściu od strony plebanii. Zapraszamy do kontaktu tych, którzy pragnęliby otrzymać świąteczną paczkę oraz tych, którzy chcieliby wskazać parafian potrzebujących naszej pomocy
Poświęcone opłatki na stół wigilijny i świece Caritas można nabywać dziś w kościele, a w tygodniu w zakrystii
Do wtorku włącznie przyjmujemy zaproszenia na wizytę kolędową
3. Jako parafia wspomagająca, dziś po wszystkich mszach świętych organizujemy zbiórkę do puszek na budowę Parafii św. Rity wznoszonej przy ulicy Żupniczej w naszym dekanacie grochowskim. Jej proboszcz ks. Andrzej Jakubaszek zapewnia o modlitwie przed relikwiami Patronki spraw trudnych i beznadziejnych za wszystkich ofiarodawców.
Również dziś na Mszę św. o 11:30 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii oraz ich rodziców. Po Mszy spotkanie w auli. O godz. 13.00 zaś będziemy modlić się z udziałem naszego chóru i Warszawskiej Orkiestry Międzypokoleniowej. Podczas Liturgii usłyszymy fragmenty Adwentowej kantaty Jana Sebastiana Bacha.
4. W czwartek (18 grudnia) po Mszy wieczornej wspólnota Odnowy w Duchu Św. zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu. Zakończenie modlitwy o 20:30.
5. W sobotę (20 grudnia) o godz. 8:30 wypominki, a następnie Msza św. za zmarłych o godz. 9:00. Wyjątkowo tego dnia kancelaria parafialna będzie nieczynna. W tę samą sobotę o godz. 10:00 koncertem Krzysztofa Łazutki rozpoczniemy cykl Zimowych Poranków Organowych na Saskiej Kępie. Inicjatywa ma na celu promocję muzyki organowej oraz zbiórkę funduszy na budowę organów. Dziękujemy Piekarni Wawerska i Bazarkowi Egipska, którzy wypiekami na poczęstunek po koncercie oraz bonami zniżkowymi na zakupy dla uczestników wspierają to muzyczne wydarzenie.
6. Już dziś podajemy do wiadomości plan Mszy Świąt Bożego Narodzenia.
24 grudnia (Wigilia) – 20:00 (Msza po francusku), 21:30 i 24:00
25 grudnia – porządek niedzielny, jednak bez Mszy o 7:00
26 grudnia – porządek niedzielny
7. Na zakończenie życzymy błogosławionych owoców adwentowych rekolekcji i dobrego tygodnia.