OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (31 Niedziela Zwykła) – 2 listopada 2025 r.

1. Listopad to miesiąc naznaczony pamięcią o zmarłych. Od najbliższego poniedziałku, na codziennym różańcu o godz. 17:45 prowadzonym przez Koła Żywego Różańca, będziemy modlić się za tych, co odeszli, a szczególnie za poleconych nam w wypominkach.

2. Przypominamy, że od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny dla zmarłych za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za dusze w czyśćcu cierpiące. Ponadto ten sam odpust możemy uzyskać dzisiejszej niedzieli (2 listopada) za nawiedzenie kościoła i odmówienie modlitw Ojcze nasz i Wierzę.

3. Dziś na Mszy o godz. 18.30 zabrzmi „Msza RequiemPiotra Tomasza Harasimiuka. Wystąpi chór Sonus Innumerabiles, Agnieszka Grala – sopran oraz Warszawska Orkiestra Międzypokoleniowa. 

Po mszy wieczornej zapraszamy do auli na plebanii, gdzie odbędzie się zaduszkowy koncert zatytułowany „Połoniny Niebieskie”, w czasie którego usłyszymy utwory z gatunku piosenki aktorskiej, poezji śpiewanej i muzyki rockowej w ciekawych aranżacjach wokalno- instrumentalnych.

4. W tym tygodniu przypadną:

  • pierwszy czwartek – adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy o godz. 15 do Mszy wieczornej

  • pierwszy piątek miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy o godz. 15 do Mszy wieczornej. Spowiedź podczas każdej Mszy św., a wieczorem dodatkowo od godz. 18:00. Odwiedzimy również zgłoszonych nam chorych.

5. W sobotę (8 listopada) na godz. 16:00 do auli na plebanii zapraszamy dzieci, ich rodziców oraz wszystkich chętnych na Bal „Wszystkich Świętych”. Uczestników, a w sposób szczególny dzieci, zapraszamy do przebrania się za dowolnego świętego. Zakończenie o godz. 18:00.

6. W przyszłą niedzielę (9 listopada) przypadnie święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, katedry Biskupa Rzymu. Ponieważ większość z nas nie będzie w stanie udać się do wiecznego miasta, Stolica Apostolska udziela odpustu zupełnego wiernym, którzy nabożnie nawiedzą naszą katedrę lub konkatedrę i odmówią tam Ojcze nasz i Wierzę w Boga.

7. Również w przyszłą niedzielę, zgodnie z kalendarzem kurialnym, doroczna zbiórka do puszek z okazji dnia solidarności z Kościołem prześladowanym.

8. Wszystkich tych, którzy chcieliby jeszcze dołączyć swoich zmarłych do wypominek rocznych zapraszamy do zakrystii lub kancelarii. Na pierwszą modlitwę wypominkową zapraszamy w sobotę 15 listopada o godz. 8:30, a następnie na Mszę św. o godz. 9.

8. Siostry Karmelitanki zapraszają kobiety w wieku 18 – 55 lat na Adwentowy Dzień Skupienia, który odbędzie się w sobotę 13 grudnia w nowych salach na plebanii. W programie: rozważanie Słowa Bożego metodami aktywnymi, adoracja oraz Eucharystia. Rozpoczęcie o godz. 10:00, a zakończenie Mszą św. o godz.18.30. Z powodu ograniczonej liczby miejsc już teraz zachęcamy do zapisywania się u naszych Sióstr.

9. Informujemy, że nasz system wyświetlania pieśni zepsuł się. Koszty jego naprawy są wysokie, a i tak byłaby to tymczasowa inwestycja w przestarzały system. Dlatego poprosiliśmy firmę Serafin, lidera kościelnych systemów informatycznych do kościołów, o wykonanie kosztorysu na nowy sprzęt oparty na monitorach, które dają bardziej wyraźny obraz oraz pozwalają na prezentacje zdjęć, filmów, itp. Jego koszt to 35 000 zł. Jego instalacja nastąpi już w grudniu. Serdecznie prosimy, jeśli jest to możliwe, o finansowe wsparcie tej niezbędnej inwestycji.

10. Zachęcamy do lektury tygodnika „Idziemy”. Życzymy dobrego tygodnia przepełnionego Bożym błogosławieństwem.