OGŁOSZENIA
24 NIEDZIELA ZWYKŁA – 14 września 2025 r.
1. Dzisiejszej niedzieli pragniemy rozpocząć symbolicznie nowy rok duszpasterski. Uroczysta Msza św. z udziałem naszego chóru będzie miała miejsce o godz. 10:00, a po niej słodki poczęstunek i okazja do zacieśniania wspólnoty parafialnej. Również dziś na godz. 11:30 zapraszamy dzieci na Mszę św. z poświęceniem tornistrów i przyborów szkolnych, a następnie na poczęstunek.
2. W środę (17 września) po Mszy św. porannej w naszym kościele rozpocznie się całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w domowej kaplicy Sióstr Karmelitanek przy ul. Alzackiej 4b w intencji błogosławionych owoców nowego roku duszpasterskiego. Serdecznie zapraszamy do modlitwy w dowolnym momencie dnia. Zakończenie adoracji o 21:00.
3. Jak zawsze w 3 czwartek miesiąca Odnowa w Duchu św. naszej Parafii zaprasza na wspólną Mszę św. o godz. 18:30, a następnie na adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 20:30.
4. W przyszłą sobotę (20 września) o 8:30 wypominki, a następnie Msza św. o godz. 9:00 sprawowana za powierzonych naszej modlitwie zmarłych.
Tego samego dnia zapraszamy nasze scholanki, ministrantów, lektorów i ceremoniarzy na Diecezjalny Zlot Służby Liturgicznej, który będzie miał miejsce na terenie naszego Seminarium Duchownego na Tarchominie w godzinach 10:00-15:00. Zapisy u księdza Mariusza.
W tę samą sobotę Sanktuarium Ojca Pio na Gocławiu organizuje Jubileuszowy Dzień Seniora i Chorego. W programie różaniec o godz. 10:30, Msza z namaszczeniem chorych o godz. 11:00 pod przewodnictwem biskupa Romualda, a następnie agapa i możliwość skorzystania z porad medycznych.
5. Przypominamy, że obecność nowych księży w parafii daje możliwość zamawiania dodatkowych intencji mszalnych, nawet w najbliższych tygodniach. Zainteresowanych zapraszamy do zakrystii i kancelarii parafialnej.
6. W przyszłą niedzielę, po wakacyjnej przerwie, zaprosimy do wsparcia inwestycji parafialnych. Z góry dziękujemy za ofiarność.
7. Zachęcamy do lektury nowego numeru tygodnika „Idziemy”.
Niektóre informacje dotyczące nowego roku duszpasterskiego w naszej Parafii
1. Na początku pragniemy powitać w naszym zespole duszpasterskim 2 nowe osoby. Jest to Siostra Katarzyna Czajka, karmelitanka z ul. Alzackiej, która zgodziła się podjąć pracę w zakrystii na pół etatu, wspomagając Panią Basię, naszą dotychczasową zakrystiankę. Siostra Kasia przyjęła również posadę katechetki w Prywatnej Szkole Podstawowej przy ul. Egipskiej. Drugą osobą jest Pani Anna Polaczek, która będzie pracować na stanowisku nauczyciela religii w Szkole Podstawowej, jak również w Technikum Łączności. Ona również podjęła się dodatkowej funkcji – opieki nad Scholą Dzieci śpiewających podczas niedzielnej Mszy św. o godz. 11:30. Cieszymy się, że obie te osoby mieszkają na terenie naszej Parafii co, jak wierzymy, polepszy efektywność ich pracy dla dobra naszej wspólnoty. Korzystając z okazji pragniemy serdecznie podziękować naszym dotychczasowym katechetkom: Paniom Agacie, Renacie, Monice i Marzenie, które z przyczyn osobistych lub redukcji godzin lekcji religii znalazły zatrudnienie gdzie indziej. Dwie z nich powróciły w rodzinne strony. Dziękujemy również grupie osób, które do tej pory zajmowały się prowadzeniem niedzielnej scholi dziecięcej.
2. Coraz częściej mówi się o potrzebie katechizacji w Parafii. To dlatego w bieżącym roku pragniemy kontynuować znane nam z zeszłych lat formaty spotkań oraz proponować nowe:
dla Dzieci i ich Rodziców przed Pierwszą Komunią św. (ks. Adam)
dla dzieci przed Rocznicą I Komunii (ks. Mariusz)
dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania (ks. Mariusz)
dla najmłodszych (3-6 lat) już wkrótce zaproponujemy cykl kilku spotkań wprowadzających w świat wiary i najważniejszych świąt kościelnych
3. Nie zapominamy o dorosłych, którzy również potrzebują duchowej formacji. Dopinamy już szczegóły comiesięcznych katechez, które w kolejnych latach będą dotykać różnej tematyki.
4. Pragniemy kontynuować rozpoczęty przed wakacjami cykl pielgrzymek. Jak wiemy, niektórzy z nas wyjadą w październiku na pielgrzymkę do Włoch. Ale pragniemy również kontynuować nasze pielgrzymki po Warszawie i okolicach oraz po Polsce. Niebawem ogłosimy nowe propozycje.
5. Po licznych wydarzeniach kulturalnych minionego roku, jak koncerty chórów, różnych muzyków i całych orkiestr, pragniemy dać dodatkowo głos muzyce organowej. Choć nasz instrument wygląda na w pełni profesjonalny, jednak jest to instrument elektroniczny z głośnikami ukrytymi za atrapą piszczałek. Wychwyci to nie tylko wnikliwe ucho muzyka. Dlatego chcemy przymierzyć się do zbudowania prawdziwych organów piszczałkowych, które pomogą nam w organizacji licznych koncertów z udziałem wybitnych wirtuozów muzyki organowej. Mamy świadomość, że jest to kosztowna inwestycja, na którą środki będziemy zbierać przez wiele lat. Na razie bowiem koncentrujemy się na potrzebnych remontach i duszpasterskich adaptacjach istniejących pomieszczeń. Ale wzorem nieodległych parafii wiemy, że jest to muzyczne marzenie do zrealizowania. Decyzja, czy będzie to instrument nowy, czy zakupiony z likwidowanych kościołów zachodu Europy zapadnie, gdy zbierzemy już znaczącą część środków. Aby w międzyczasie zainteresować naszych parafian muzyką organową zapraszamy wszystkich do udziału w nowej inicjatywie sobotnich Poranków Organowych. Ich pierwsza odsłona będzie miała miejsce w najbliższą sobotę (20 września) o godz. 10:00. Za organami zasiądzie pan Marcin Zieliński, ceniony kompozytor, organista i aranżer. Po koncercie możliwość zwiedzenia chóru naszego kościoła, a następnie poczęstunek w sali na plebanii. Dodamy, że patronem koncertów będzie Bazar Egipska, który dla uczestników tego wydarzenia przygotował bony zniżkowe na zakupy.
6. Nasza dzielnica jest naznaczona obecnością osób francuskojęzycznych. Dlatego kierując się życzeniem naszego Biskupa, pragniemy zaproponować Msze św. w języku francuskim w naszym kościele. Będą one miały miejsce, ad experimentum (na próbę) w pierwsze soboty miesiąca o godz. 18:30 zamiast Mszy św. po polsku. Jeśli ta idea nie zostanie dobrze przyjęta przez naszych Parafian, w styczniu przywrócimy dawny porządek. Na wspomnianą Mszę św. zapraszamy Francuzów, osoby które znają język lub kiedyś się go uczyły oraz wszystkich chętnych.
7. Przypominamy o dotychczasowych wspólnotowych i modlitewnych propozycjach naszej Parafii, z których warto skorzystać.
Godzinki o NMP – niedziela 6:35
Spotkanie Scholi Dziecięcej – niedziela 10:30
Kościelna Służba Porządkowa Totus Tuus – pierwszy wtorek miesiąca
Lectio Divina – czwartek o 17:00 w domu Sióstr przy ulicy Alzackiej
Odnowa w Duchu św. – czwartek po Mszy św. wieczornej
Dorosła Grupa Abba – czwartek o 18:00
Młodzieżowa Grupa Abba – piątek o 18:00
Anonimowi Alkoholicy – piątek o 19:00
Chór Parafialny Sonus Innumerabiles – wtorek i piątek o 19:00
Grupa Różańcowa – środa 17:45 oraz I sobota miesiąca o 9:00
Krąg Domowego Kościoła – sobota raz w miesiącu