OGŁOSZENIA
23 NIEDZIELA ZWYKŁA – 7 września 2025 r.
1. Dziś pierwszą niedzielę w naszej Parafii posługuje ks. Grzegorz Walkiewicz, prezes medialnej fundacji bł. ks. Ignacego Kłopotowskiego zajmującej się opieką nad medialnym dziełem ewangelizacji oraz rozwijaniem nowych form komunikacji za pomocą dostępnych środków przekazu w naszej diecezji. Jest on również redaktorem Telewizji Internetowej Salve NET. Witamy go serdecznie w naszej wspólnocie.
2. Zgodnie z zaleceniem Kurii Warszawsko-Praskiej, dziś po Mszach Świętych odbywa się zbiórka do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny.
3. W dniu jutrzejszym (poniedziałek 8 września) przypada święto Narodzenia NMP. Zapraszamy do wspólnej modlitwy na Mszach św. o godz. 7.00, 15.00 i 18:30.
4. W piątek (12 września) po Mszy św. wieczornej, czyli ok. 19:15 w kościele, spotkanie osób zapisanych na jesienną pielgrzymkę do Włoch z przedstawicielem biura Arcus.
5. W sobotę (13 września) kolejne nabożeństwo fatimskie. Z tej racji o godz. 17:45 odmówimy różaniec, a następnie udamy się w procesję wokół kościoła z figurą Matki Bożej. Msza św. wieczorna o godz. 18:30 bez zmian, choć może rozpocząć się z kilkuminutowym opóźnieniem.
6. W przyszłą niedzielę (14 września) rozpoczniemy symbolicznie nowy rok duszpasterski. Uroczysta Msza św. z udziałem naszego chóru będzie miała miejsce o godz. 10:00, a po niej słodki poczęstunek przed świątynią. Tradycyjnie już prosimy o wsparcie tej inicjatywy przez przyniesienie słodkich wypieków. Tego samego dnia na godz. 11:30 zapraszamy także dzieci na Mszę św. z poświęceniem tornistrów i przyborów szkolnych, a następnie na poczęstunek. W trakcie wszystkich Mszy św. poinformujemy o nowościach dotyczących naszej parafii w nowym roku duszpasterskim.
7. Obecność nowych księży – księdza Grzegorza przez cały tydzień i księży Pallotynów w niedziele, daje możliwość zamawiania nowych intencji mszalnych, nawet w najbliższych tygodniach. Zainteresowanych zapraszamy do zakrystii i kancelarii parafialnej.
8. Przypominamy, że istnieje możliwość podjęcia nauki gry na organach w Studium Muzyki Kościelnej. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu po południu, co pozwala pogodzić je z pracą, studiami czy innymi obowiązkami. Zgłoszenia do 8 września. Szczegóły na stronie internetowej Studium Muzyki Kościelnej Akademii Katolickiej w Warszawie.
9. Nowy numer tygodnika „Idziemy” jest już dostępny na stoliku pod chórem. Wszystkim Parafianom i Gościom naszej świątyni życzymy błogosławionego tygodnia.