OGŁOSZENIA

22 NIEDZIELA ZWYKŁA – 31 sierpnia 2025 r.

1. Wracając myślami do poprzedniej niedzieli i wizyty ks. Tomasza Gilla, proboszcza Parafii Zmartwychwstania Pańskiego na Targówku informujemy, że zbiórka do puszek na budowę przedszkola dla dzieci ze spektrum autyzmu przyniosła 7150 zł. Nasz gość bardzo dziękuje za wielką ofiarność i serdecznie wszystkich pozdrawia.

2. W związku z końcem wakacji, od jutra (1 września) powracają wszystkie Msze św. w tygodniu i w niedziele oraz sobotnia kancelaria. Powraca również śpiew godzinek w każdą niedzielę i uroczystości maryjne o godz. 6:35, czwartkowe spotkania grupy medytacji nad Słowem Bożym w duchu „Lectio divina” prowadzone w domu zakonnym naszych Sióstr Karmelitanek przy ul. Alzackiej 4c oraz Odnowy w Duchu świętym, wspólnoty młodzieżowej Abba i Chóru.

Od jutra w naszej parafii rozpocznie posługę ks. Grzegorz Walkiewicz. Choć z powodu różnych zadań diecezjalnych nie będzie rezydował na plebanii, będziemy go jednak mogli spotkać na większości Mszy świętych w naszym kościele.

Już dziś informujemy również, że w drugą niedzielę września (14 września), rozpoczniemy symbolicznie nowy rok duszpasterski. Uroczysta Msza św. z udziałem naszego chóru będzie miała miejsce o godz. 10:00, a po niej słodki poczęstunek przed świątynią. Dzieci zaprosimy na godz. 11:30 na Mszę św. z poświęceniem tornistrów i przyborów szkolnych, a następnie również na poczęstunek na zewnątrz. Tej samej niedzieli poinformujemy o nowościach dotyczących naszej parafii w nadchodzącym roku.

3. W najbliższym tygodniu przypadają:

  • pierwszy czwartek miesiąca (4 września). Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy o godz. 15 do Mszy św. wieczornej

  • pierwszy piątek (5 września). Spowiedź w czasie każdej Mszy św., a wieczorem dodatkowo od godz. 18:00. Tego dnia w sposób szczególny zapraszamy do spowiedzi dzieci, które w minionym roku przystąpiły do I Komunii św. Zachęcamy je, jak również wszystkich parafian, do praktykowania „9 pierwszych piątków miesiąca”. Po Mszy św. o godz. 15 adoracja eucharystyczna do Mszy św. wieczornej. Odbędziemy również wizytę zgłoszonych nam chorych.

  • Pierwsza sobota (6 września). Po Mszy o godz. 9:00 wspólna modlitwa Kół Żywego Różańca

4. Zapisanych na jesienną pielgrzymkę do Włoch zapraszamy na spotkanie organizacyjne z przedstawicielem biura Arcus, które będzie miało miejsce w piątek 12 września po mszy św. wieczornej, czyli o godz. 19:15. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.

5. Zgodnie z zaleceniem Kurii Warszawsko-Praskiej, w przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach Świętych odbędzie się zbiórka do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny.

6. Akademia Katolicka zaprasza wszystkich miłośników muzyki sakralnej do podjęcia nauki gry na organach w Studium Muzyki Kościelnej. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu po południu, co pozwala je pogodzić z pracą, studiami czy innymi obowiązkami. Zgłoszenia do 8 września. Szczegóły na stronie internetowej Studium Muzyki Kościelnej Akademii Katolickiej w Warszawie

7. Nowy numer tygodnika „Idziemy” jest już dostępny na stoliku pod chórem. Wszystkim Parafianom i Gościom naszej świątyni życzymy błogosławionego tygodnia, powracającym z wakacji – szczęśliwej podróży, a dzieciom i młodzieży szkolnej dobrego wejścia w nowy rok pracy.