OGŁOSZENIA

12 Niedziela Zwykła – 22 czerwca 2025 r.

1. Zgodnie z zapowiedzią, dziś po Mszach świętych odbywa się błogosławieństwo pojazdów. Kierowcy wyjeżdżający przez bramę, jak również wszyscy chętni, będą mogli złożyć datek na organizację MIVA Polska na zakup pojazdów dla misjonarzy. Ofiarodawcy otrzymają okolicznościową naklejkę z rybką, znakiem Chrystusa.

Dziś na mszy św. o godz. 18:30 będziemy polecać chorych wstawiennictwu św. Szarbela. Po niej nowenna i namaszczenie olejem. Przypominamy, że jest to Eucharystia z intencjami zbiorowymi. Przyjmujemy je do rozpoczęcia liturgii w zakrystii. Na wspomnianej Mszy św. spodziewamy się udziału kandydatów do nowej grupy przygotowującej do Sakramentu Bierzmowania. Po mszy pierwsze spotkanie formacyjne.

2. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Codziennie o godz. 18:00 śpiewamy Nieszpory o Najświętszym Sakramencie, a następnie wychodzimy z procesją wokół kościoła. Zakończenie oktawy w czwartek połączone z błogosławieństwem wianków.

3. We wtorek (24 czerwca) Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Msze o godz. 7, 15 i 18:30.

4. W piątek (27 czerwca) Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Wszyscy, którzy spełnią zwyczajne warunki, będą mogli uzyskać odpust zupełny za odmówienie podczas nabożeństwa czerwcowego aktu wynagrodzenia Sercu Jezusowemu. Z racji uroczystości w piątek będzie można spożywać pokarmy mięsne.

5. W przyszłą niedzielę po raz ostatni przed wakacjami zaprosimy do wsparcia inwestycji parafialnych. Z góry dziękujemy za ten wysiłek finansowy, który pozwoli nam kontynuować trwające prace i przygotowywać się do następnych.

6. Przypominamy o organizowanej samolotowej Parafialnej Pielgrzymce do Włoch w dniach 23-30 października bieżącego roku. Szczegóły w gablotach w kruchcie kościoła i przy bramie. Zapisy wraz z zaliczką w wysokości 500 zł do 15 lipca. Spotkanie organizacyjne na początku września.

7. Informujemy, że decyzją biskupa Romualda posługę pośród nas kończy ks. Piotr Domański, rezydent parafii na co dzień pracujący w Wydziale Katechetycznym Kurii. Spotykaliśmy go w tym roku na mszach w tygodniu. Już dziś dziękujemy mu za jego pomoc duszpasterską. Po jego odejściu z końcem sierpnia do Parafii na Kamionku powitamy ks. Grzegorza Walkiewicza. Choć nie będzie zamieszkiwał na plebanii z racji piastowanej przez niego innej funkcji diecezjalnej, będzie do naszej dyspozycji cały tydzień.

Korzystając z okazji witamy pośród nas ks. Łukasza Gąsiorowskiego, trzeciego z grupy księży pallotynów, którzy od początku czerwca wspomagają niedzielną pracę duszpasterską naszych księży.



8. Przypominamy o możliwości zamawiania intencji mszalnych do końca tego roku kalendarzowego. Jest jeszcze wiele wolnych intencji w lipcu i sierpniu.

9. Wkrótce rozpoczną się wakacje. Od 1 lipca do 31 sierpnia nie będzie więc codziennej mszy o 15:00, jak również sobotniej o godz. 9:00. Z powodu małej frekwencji zawiesimy również Mszę niedzielną o godz. 13:00. Pozostałe informacje dotyczące lata w Parafii podamy za tydzień.

10. Jak co tydzień polecamy nowy numer Tygodnika Idziemy i życzymy pięknego tygodnia.