OGŁOSZENIA

Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 8 czerwca 2025 r.

1. W dzisiejszą Niedzielę Zesłania Ducha Świętego Penitencjaria Apostolska udziela odpustu zupełnego wszystkim, którzy w kościele uczestniczą pobożnie w śpiewie hymnu „O stworzycielu Duchu przyjdź”. Pamiętajmy jednak, że aby go uzyskać, należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię św. i odmówić modlitwę w intencjach Ojca Świętego.

O godz. 13:00 Mszę św. uświetni nasz chór Sonus Innumerabiles z towarzyszeniem Warszawskiej Orkiestry Międzypokoleniowej. W jej trakcie usłyszymy krótkie fragmenty chóralne z oratorium „Mesjasz” Jerzego Fryderyka Haendla.

2. W piątek (13 czerwca) kolejne nabożeństwo fatimskie. W programie: różaniec o godz. 17:20, nabożeństwo czerwcowe o 18:00, Msza św. o godz. 18.30, a po niej procesja ze świecami wokół kościoła.

2. W sobotę (14 czerwca) o godz. 18.30 dziesięcioro młodych naszej Parafii przyjmie Sakrament Bierzmowania przez posługę ks. Macieja Miętka, kanclerza Kurii Warszawsko-Praskiej. Prosimy, by już dziś otoczyć ich naszą modlitwą oraz by wziąć licznie udział w uroczystej Mszy połączonej z udzieleniem Sakramentu Dojrzałości.

3. Przyszła niedziela Uroczystości Trójcy Świętej zakończy okres Komunii Wielkanocnej. Zgodnie z kalendarzem Kurialnym, naszą ofiarą do puszek wspomożemy wtedy parafię św. Augustyna w Sierra Leone w Afryce prowadzoną przez naszą Diecezję.

4. Wraz z Biurem Pielgrzymkowym „Arcus” zapraszamy na 8-dniową Parafialną Jubileuszową Pielgrzymkę do Włoch w dniach 23-30 października bieżącego roku. W programie dwudniowe zwiedzanie Rzymu wraz ze środową audiencją pod przewodnictwem papieża Leona XIV, a także Castel Gandolfo, Monte Cassino, Monte Sant’Angelo, Lanciano, Manopello, San Giovanni Rotondo oraz Asyż. Szczegóły w gablotach i u ks. Adama. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

5. Na zakończenie przekazujemy radosną wiadomość, że od dziś rozpoczynamy współpracę z księżmi Pallotynami ze Skaryszewskiej, którzy w większość niedzieli roku będą wspomagać naszych miejscowych kapłanów przy ołtarzu i w konfesjonale. Dziś witamy pierwszego z trzech księży skierowanych do naszej Parafii, ks. Krzysztofa Śniadocha.

6. Jak co tydzień polecamy nowy numer Tygodnika Idziemy i życzymy pięknego tygodnia.