OGŁOSZENIA

Wniebowstąpienie Pańskie – 1 czerwca 2025 r.

1. Dziś, w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, obchodzimy również 18 Święto Dziękczynienia pod hasłem „Dziękujemy za nadzieję”. Poprzez zbiórkę do puszek włączymy się w dzieło tworzenia Świątyni Opatrzności Bożej – wotum narodu za uchwalenie Konstytucji 3 maja, odzyskanie niepodległości Polski oraz pontyfikat Jana Pawła II. O godz. 18:00 pierwsze nabożeństwo czerwcowe. Kolejne codziennie o tej samej porze.

2. W najbliższym tygodniu przypadają:

  • Pierwszy czwartek – Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy Św. o 15:00 do nabożeństwa czerwcowego

  • Pierwszy piątek – spowiedź podczas każdej Mszy świętej. Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy Św. o 15:00 do nabożeństwa czerwcowego

  • Pierwsza Sobota – o godz. 9 Msza św. a po niej Nabożeństwo wynagradzające za grzechy obrażające Niepokalane Serce Maryi i wspólna modlitwa Kół Żywego Różańca

3. W piątek (6 czerwca) na Mszę św. o godz. 18:30 zapraszamy młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania. Po Liturgii spotkanie na plebanii. Bierzmowanie będzie miało miejsce w naszej Parafii w sobotę 14 czerwca i zostanie udzielone przez ks. Macieja Miętka, kanclerza Kurii Warszawsko-Praskiej.

4. Trwa nowenna przed przyszłoniedzielną uroczystością Zesłania Ducha Świętego. W Parafii odmawiamy ją wspólnie podczas nabożeństwa czerwcowego. W sobotnią Wigilię Zesłania Ducha Świętego wspólnota ABBA zapewni oprawę liturgiczną i muzyczną Mszy św. o godz. 18:30, a po niej, wspólnie z Odnową w Duchu Świętym naszej Parafii, zaprosi na czuwanie modlitewne. Zakończenie modlitwy około godz. 20:30, następnie agapa w sali nad zakrystią.

W niedzielę Mszę św. o godz. 13:00 uświetni nasz chór Sonus Innumerabiles z towarzyszeniem Warszawskiej Orkiestry Międzypokoleniowej. W jej trakcie usłyszymy krótkie fragmenty chóralne z oratorium „Mesjasz” Jerzego Fryderyka Haendla.

5. Jak co tydzień polecamy nowy numer Tygodnika Idziemy. W duchu odpowiedzialności za nasz kraj i dobro wspólne przypominamy o moralnej i duchowej powinności oddania głosu w wyborach prezydenckich. Dlatego po Mszy św. zachęcamy wszystkich do udania się do urn. Dobrego tygodnia.