OGŁOSZENIA
6 Niedziela Wielkanocna – 25 maja 2025 r.
1. W najbliższy piątek (30 maja) rozpoczniemy nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego. Wzorem lat ubiegłych, w naszej Parafii, będziemy ją odmawiać na zakończenie nabożeństwa majowego, a następnie czerwcowego.
2. W przyszłą niedzielę (1 czerwca) przypadnie Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Tego samego dnia będziemy obchodzić XVIII Święto Dziękczynienia pod hasłem „Dziękujemy za nadzieję”. Poprzez zbiórkę do puszek włączymy się w dzieło tworzenia Świątyni Opatrzności Bożej – wotum narodu za uchwalenie Konstytucji 3 maja, odzyskanie niepodległości Polski oraz pontyfikat Jana Pawła II.
3. Serdecznie dziękujemy za złożone dziś ofiary, które pomogą nam kontynuować inwestycje parafialne. Podziękowania kierujemy również do tych, którzy wspierają nas finansowo za pośrednictwem konta bankowego… Dziś po Mszach świętych możemy zobaczyć postęp prac na parterze plebanii. W pomieszczeniach zajmowanych niegdyś przez firmę Selcos, w których wszystkie biura były przechodnie, utworzyliśmy 3 autonomiczne sale, z których jedna przejmie funkcję kancelarii. Żeby zapewnić komfort akustyczny, wszystkie ściany z karton gipsu zastąpiliśmy ścianami murowanymi. Z tego samego powodu zdecydowaliśmy się na wymianę mało solidnych drzwi wewnętrznych. Wymieniliśmy także wysłużone okna… Nowością omawianej przestrzeni duszpasterskiej będzie kącik kuchenny oraz mała toaleta. Pomyśleliśmy również o bardziej przestronnej toalecie z dostępem dla niepełnosprawnych, która powstaje w przedsionku dawnej kaplicy. Tam również utworzymy szatnię i pomieszczenie do składowania stołów i krzeseł… Koniec prac murarskich i hydraulicznych prowadzi nas do momentu wykańczania wnętrz, czyli do malowania, pokrycia podłogi panelem, położenia glazury, wyposażania w potrzebne meble i sprzęty. Na zakończenie przesuniemy jeszcze balustradę na tarasie przed wejściem, żeby uzyskać wygodną przestrzeń do spotkań w plenerze. Zamontujemy tam również nową tablicę ogłoszeniową.
Problemy kadrowe pomagającej nam przy remontach firmy budowlano-wykończeniowej spowodowały opóźnienie w rozpoczęciu prac nad toaletą i salą malucha w kruchcie kościoła. Wierzymy jednak, że uda nam się wykonać je jeszcze w tym roku kalendarzowym.
Korzystając z okazji informujemy, że w kwietniu zapłaciliśmy ostatnią ratę zadłużenia za gaz w kościele, o którym to zadłużeniu informowaliśmy przed rokiem. Poprzednie prace remontowe są już również rozliczone… Zakończony tegoroczny okres grzewczy, który pochłaniał dużą część naszego budżetu, jak również opłacone już podatki od nieruchomości i największy za dzierżawę wieczystą terenu pomagają nam patrzeć z nadzieją na to co przed nami, choć oprócz prowadzonych prac inwestycyjnych nie możemy zapominać o dość kosztownych obowiązkowych rocznych przeglądach technicznych oraz o innych pomniejszych pracach i naprawach w naszych budynkach i na placu przykościelnym, których wnikliwe oko Parafianina z pewnością nie przegapi. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za dzisiejsze finansowe wsparcie, jak również za każdą ofiarę składaną przy różnych okazjach osobiście lub za pośrednictwem konta bankowego.
4. Jak co tydzień zachęcamy do lektury Tygodnika Idziemy. Wszystkim Parafianom i Gościom naszej Świątyni życzymy błogosławionego Tygodnia.