OGŁOSZENIA PARAFIALNE

5 Niedziela Wielkiego Postu – 6 kwietnia 2025 r.

  1. Cieszymy się obecnością ks. Dariusza Sonaka. Prowadzone przez niego Parafialne Rekolekcje będą trwały do środy włącznie. Nauki na każdej mszy niedzielnej, a w tygodniu o 10:00, 15:00 i 18:30. Środowa taca zostanie przekazana na dzieła ks. Rekolekcjonisty. Będzie to również nasze podziękowanie za jego rekolekcyjny trud.

  2. Jeszcze dziś, o godz. 16:00 w naszym kościele odbędzie się Koncert Wielkopostny z muzyką dawną zorganizowany przez Fundację Concert Spirituel. W programie muzyka barokowa, improwizacje muzyczne oraz wiersze Piotra Głodka z tomiku poezji Via Crucis. Szczegóły na plakatach.

  3. Powoli dobiega końca akcja jałmużny wielkopostnej. Dziękujemy za ofiary złożone do kościelnej skarbony. Do kosza przed ołtarzem Matki Bożej możemy też składać nasze papierowe skarbonki, najlepiej do końca rekolekcji. Tak jak to ogłaszaliśmy, zebrane środki wydamy na świąteczne zakupy dla osób potrzebujących z naszej Parafii.

  4. Przypominamy, że w Niedzielę Palmową Bracia z Totus Tuus zorganizują sprzedaż palemek, z których dochód zostanie przeznaczony na naszą Parafię. Ich nabywcom z góry dziękujemy za zakup, a Panom z Kościelnej Służby Porządkowej za inicjatywę. Przed ołtarzem Matki Bożej znajdziemy również skarbonę na ofiary na Kwiaty do Bożego Grobu.

  5. W najbliższy piątek (11 kwietnia) o godz. 19:00 zapraszamy na wielkopostny koncert naszego chóru Sonus Innumerabiles. Po nim, o godz. 19:30 rozpocznie się międzyparafialna Droga Krzyżowa ulicami Saskiej Kępy, która przejdzie ulicami: Ateńską, Brukselską, Paryską, Zwycięzców i zakończy się w kościele MB Nieustającej Pomocy przy ul. Nobla 16. Dla wszystkich, którzy nie będą mogli w niej uczestniczyć proponujemy Drogę Krzyżową po Mszy o godz. 15.

  6. Powoli rozwijamy duszpasterstwo pielgrzymkowe naszej Parafii. Po pierwszej pielgrzymce śladem Siostry Faustyny na ul. Żytnią, w najbliższą sobotę (12 kwietnia) pragniemy udać się do Ostrówka, gdzie znajduje się sanktuarium diecezjalne i dom, w którym posługiwała św. Faustyna przygotowując się do wstąpienia do klasztoru. Ponieważ udamy się tam samochodami, zapisy na pielgrzymkę są obowiązkowe. Wyjazd spod kościoła o 10:00 a powrót około 15:00. Chętnych zapraszamy po Mszy do zakrystii.

    Już dziś ogłaszamy również zapisy na jednodniową autokarową pielgrzymkę do Płocka, miejsce pierwszego objawienia Pana Jezusa Miłosiernego Siostrze Faustynie. Wyjazd 10 maja 2025r. W programie Klasztor Sióstr i Sanktuarium, Katedra w Płocku, Muzeum Diecezjalne, Wzgórze Tumskie, bulwar i molo nad Wisłą. Koszt 80 zł.

    W przygotowaniu jesienna jubileuszowa pielgrzymka samolotowa do Włoch.

  7. Zachęcamy do lektury nowego numeru tygodnika Idziemy. Życzymy pięknych i licznych owoców rekolekcyjnego czasu. Szczęść Boże.