OGŁOSZENIA PARAFIALNE

3 Niedziela Wielkiego Postu – 23 marca 2025 r.

1. Oto najważniejsze informacje dotyczące Wielkiego Postu w naszej Parafii:

  • W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na Drogę Krzyżową po Mszy św. o godz. 15 i po Mszy o godz. 18:30

  • Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę o godz. 17:45

  • Parafialne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w 5 Niedzielę Wielkiego Postu (6 kwietnia) i potrwają do środy włącznie. Poprowadzi je ks. Dariusz Sonak, dyrektor Warmińskiej Szkoły Duchowości.

  • Droga krzyżowa ulicami Saskiej Kępy organizowana wraz z parafią na Nobla będzie miała miejsce w piątek przed Niedzielą Palmową (11 kwietnia). Rozpocznie się w naszym kościele o godz. 19:30.

  • Zachęcamy do finansowego wsparcia ubogich naszej parafii poprzez akcję jałmużny wielkopostnej. Możemy to uczynić odkładając regularnie niewielkie sumy do specjalnej papierowej skarbonki lub wrzucając nasz dar do skarbony w kościele. Zebrane w ten sposób środki wydamy na świąteczne zakupy.

2. Trwają prace remontowo-adaptacyjne parteru plebanii od ulicy Ateńskiej. W wyniku zmiany koncepcji użytkowania pomieszczeń po odejściu firmy Selcos utworzymy tam kancelarię, poczekalnię, 2 sale duszpasterskie, aneks kuchenny, małą toaletę, a w przedsionku dawnej kaplicy toaletę zaadaptowaną do potrzeb niepełnosprawnych, szatnię i pomieszczenie do przechowywania krzeseł i stołów. Po etapie wyburzania ścian z karton-gipsu i stawiania nowych murowanych, które poprawią izolację akustyczną, przystąpimy do rozprowadzania instalacji hydraulicznej oraz elektrycznej. Wymienimy wysłużone okna, zamontujemy bardziej solidne drzwi wewnętrzne oraz wyposażymy wszystkie pomieszczenia w niezbędne sprzęty i meble.

Już niedługo rozpoczniemy też prace nad toaletą i salą malucha w kruchcie kościoła. Zaprzyjaźniona Pani architekt przygotowała nam ich wizualizacje, dlatego zachęcamy do zapoznania się z nimi w kruchcie kościoła oraz na parafialnej stronie internetowej.

Ponieważ wspominane prace są bardzo kosztowne, bardzo dziękujemy za wsparcie finansowe za pośrednictwem dzisiejszej tacy inwestycyjnej, jak i za każdą ofiarę złożoną osobiście lub za pośrednictwem parafialnego konta bankowego.

3. We wtorek (25 marca), Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP o 6:30. Msze święte o godz. 7, 15 i 18:30. Podczas każdej z nich zaproponujemy włączenie się w duchową Adopcję Dziecka Poczętego zagrożonego śmiercią w łonie matki. Inicjatywa ta zaprasza chętnych do codziennego odmawiania przez 9 miesięcy dziesiątki różańca i dodatkowej krótkiej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. We wtorek przypadnie również 33 rocznica erygowania naszej Diecezji. Z tej racji, po Mszy św. wieczornej ponowimy akt zawierzenia jej Bożemu Miłosierdziu.

4. W najbliższą sobotę (29 marca), w ramach nowej inicjatywy comiesięcznych pielgrzymek do warszawskich i podwarszawskich miejsc kultu odwiedzimy klasztor Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia przy ul. Żytniej, miejsce, do którego w 1925r. zapukała s. Faustyna prosząc o przyjęcie do zakonu. Spotkanie na placu przed naszym kościołem o godz. 10, następnie przejazd komunikacją miejską (prosimy o wcześniejsze zaopatrzenie się w bilety), przyjęcie przez Siostry w klasztorze i prelekcja o życiu i misji Świętej Orędowniczki Bożego Miłosierdzia, a na zakończenie Msza w kaplicy Sióstr. Powrót około 14 lub 15. W celach organizacyjnych prosimy o zapisy w zakrystii.

5. Zachęcamy do lektury tygodnika „Idziemy”. Wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom naszej Parafii życzymy błogosławionego 3 tygodnia Wielkiego Postu.