OGŁOSZENIA PARAFIALNE

2 Niedziela Wielkiego Postu – 16 marca 2025 r.

1. Oto najważniejsze informacje dotyczące Wielkiego Postu w naszej Parafii:

  • W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na Drogę Krzyżową po Mszy św. o godz. 15 i po Mszy o godz. 18:30

  • Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę o godz. 17:45

  • Parafialne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w 5 Niedzielę Wielkiego Postu (6 kwietnia) i potrwają do środy włącznie. Poprowadzi je ks. Dariusz Sonak, dyrektor Warmińskiej Szkoły Duchowości. Rekolekcje szkolne rozpoczną się zaś jutro (10 marca). Dzieci i młodzieży będzie towarzyszył ks. Dawid Sychowski, rzecznik prasowy naszej Kurii.

  • Droga krzyżowa ulicami Saskiej Kępy organizowana wraz z parafią na Nobla będzie miała miejsce w piątek przed Niedzielą Palmową (11 kwietnia). Rozpocznie się ona w naszym kościele o godz. 19:30.

  • Zachęcamy do finansowego wsparcia ubogich naszej parafii poprzez akcję jałmużny wielkopostnej. Możemy to uczynić odkładając regularnie niewielkie sumy do specjalnej papierowej skarbonki lub wrzucając nasz dar do skarbony w kościele. Zebrane w ten sposób środki wydamy na świąteczne zakupy.

2. Dziś na Mszy św. o godz. 18:30 oprawę muzyczną i liturgiczną zapewni wspólnota ABBA, a po niej zaprosi na Wieczór uwielbienia. Gorąco zachęcamy do wspólnej modlitwy z młodzieżą.

3. W środę (19 marca) Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Msze św. według porządku powszedniego.

4. W czwartek (20 marca) wspólnota Odnowy w Duchu św. zaprasza na Mszę o godz. 18:30, a następnie na Adorację Najświętszego Sakramentu, która potrwa jak zawsze do 20:30.

5. W sobotę (22 marca) comiesięczna modlitwa o uzdrowienia za pośrednictwem św. Szarbela. Msza św. o godz. 18:30 w intencjach, które już dziś możemy składać w zakrystii, a następnie modlitwa przed relikwiami Świętego z Libanu i namaszczenie olejem.

6. Rada Duszpasterska naszej Parafii pragnie zaproponować wszystkim nową inicjatywę. Będą to comiesięczne pielgrzymki do warszawskich i podwarszawskich miejsc kultu. W sobotę 29 marca odwiedzimy klasztor Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia przy ul. Żytniej, miejsce, do którego w 1925r. zapukała s. Faustyna prosząc o przyjęcie do zakonu. Spotkanie na placu przed kościołem o godz. 10, następnie przejazd komunikacją miejską, przyjęcie przez Siostry i prelekcja o życiu i misji Świętej Orędowniczki Bożego Miłosierdzia, a po niej Msza w kaplicy Sióstr. Powrót około 14 lub 15. W celach organizacyjnych prosimy o zapisy w zakrystii.

7. Jak zapewne zauważyliśmy, trwają już prace remontowo-adaptacyjne nad częścią duszpastersko-kancelaryjną plebanii. Jeszcze w ich trakcie rozpoczniemy też prace nad toaletą i salą malucha w kruchcie kościoła. A ponieważ w przyszłą niedzielę minie miesiąc od ostatniej tacy inwestycyjnej, poprosimy wtedy ponownie o wsparcie finansowe wspomnianych dzieł. Z góry dziękujemy za ofiarność.

8. Zachęcamy do lektury tygodnika „Idziemy”. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia.