OGŁOSZENIA PARAFIALNE

6 Niedziela Zwykła – 16 lutego 2025 r.

1. Informujemy, że ubiegłotygodniowa zbiórka na pogorzelców przyniosła 8006 zł. Bardzo dziękujemy za ofiarność. W najbliższym tygodniu, wraz z przedstawicielem Wspólnoty Mieszkaniowej „Ateńska” planujemy rekonesans spalonego mieszkania, aby określić, na co konkretnie zostaną wydane zebrane środki.

2. W najbliższy czwartek (20 lutego) Odnowa w Duchu św. zaprasza do wspólnej modlitwy podczas Mszy św. o godz. 18:30, a następnie na adorację Najświętszego Sakramentu, która potrwa do 20:30.

3. W piątek (21 lutego) na Mszę Świętą o godzinie 18:30 zapraszamy młodzież, która przygotowuje się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Po Mszy spotkanie formacyjne.

3. W sobotę (22 lutego) na Mszy św. o godz. 18:30 będziemy modlić się o uzdrowienia za wstawiennictwem św. Szarbela. Po Liturgii nabożeństwo i namaszczenie olejem świętego. Wszystkich, którzy chcieliby dołączyć swoją intencję do Mszy św. zapraszamy do zakrystii lub kancelarii.

4. W przyszłą niedzielę (23 lutego), po grudniowej i styczniowej przerwie, zaprosimy wszystkich do wsparcia inwestycji parafialnych. Przed nami, między innymi, odnowienie i adaptacja pomieszczeń na parterze plebanii od strony ul. Ateńskiej, gdzie utworzymy nową kancelarię i sale spotkań. O pozostałych planach powiadomimy w przyszłotygodniowych ogłoszeniach.

Tej samej niedzieli, z okazji zbliżającej się rocznicy Bitwy o Olszynkę Grochowską, która dała imię naszej Szkole Podstawowej nr 397 przy ul. Afrykańskiej, zapraszamy na Mszę św. o godz. 11:30, w trakcie której będziemy się modlić za całą społeczność szkolną. W sposób szczególny zapraszamy na nią wszystkich byłych i obecnych uczniów i nauczycieli. Po Mszy kolejne spotkanie dla rodziców i dzieci, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii Świętej

5. Od piątku do niedzieli włącznie odbędą się w naszej parafii warsztaty wokalne naszego chóru Sonus Innumerabiles z zajęciami z emisji głosu i dykcji prowadzone przez doświadczonych śpiewaków oraz z rozczytaniem min. „Glorii” Vivaldiego. Już przyszłą niedzielę, w czasie Mszy o. godz. 13 usłyszymy wybrane fragmenty przygotowywanego dzieła. Warsztaty to dobry moment, aby dołączyć do chóru. Szczegóły na plakatach.

6. Za 2 tygodnie, czyli w niedzielę 2 marca o godz. 16 w dawnej kaplicy planujemy zorganizować zabawę karnawałową. Zapraszamy na nią dzieci, młodzież i ich rodziców. Zainteresowanych prosimy o zgłoszenie chęci wzięcia w niej udziału, co pomoże nam w przygotowaniu tego wydarzenia.

7. Zachęcamy do lektury Tygodnika Idziemy. Życzymy pięknego tygodnia, a dzieciom, młodzieży i nauczycielom dobrego powrotu do zajęć szkolnych.