OGŁOSZENIA PARAFIALNE

2 Niedziela Zwykła – 19 stycznia 2025 r.

1. Poniedziałek i wtorek tego tygodnia to ostatnie dwa dni kolędowe, w trakcie których odwiedzimy Parafian którzy, z różnych powodów, nie mogli nas przyjąć wcześniej. Osoby, które zapraszały nas za pośrednictwem maila otrzymają potwierdzenie wizyty również mailem, pozostali przez sms lub telefon. Z powodu zakończenia kolędy od najbliższej środy kancelaria parafialna będzie otwarta według zwykłego porządku, czyli w poniedziałek, środę i piątek od 17:00 do 18:00 i w sobotę od 9:00 do 10:00.

2. W najbliższą środę (22 stycznia) o godz. 18:30 comiesięczna Msza św., w trakcie której będziemy modlić się o uzdrowienia za wstawiennictwem św. Szarbela. Intencje możemy składać już dziś w zakrystii. Po zakończonej Eucharystii nowenna do świętego z Libanu i namaszczenie olejem. Z tej racji nie będzie Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3. Do 25 stycznia modlimy się w Kościele o jedność wszystkich chrześcijan włączając się w coroczny tydzień ekumeniczny. Plan spotkań w warszawskich kościołach znajdziemy na stronie internetowej naszej Diecezji.

4. W przyszłą niedzielę (26 stycznia), w czasie Mszy świętej o godzinie 13.00 będzie miało miejsce niezwykle wydarzenie liturgiczno-muzyczne. Zostanie wykonana Missa Brevis Mozarta w wykonaniu naszego chóru Sonus Innumerabiles, wybitnych solistów i Warszawskiej Orkiestry Międzypokoleniowej pod dyrekcją Artura Backiela. Dzieło to, stanowiące części stałe mszy świętej, zostało skomponowane w 1776 r. na zamówienie arcybiskupa Salzburga, u którego młody Mozart był nadwornym kapelmistrzem.

5. Przypominamy, że w każdy czwartek o godz.17.00 Siostry Karmelitanki z naszej Parafii zapraszają do swojego domu przy Alzackiej 4b na spotkania Lectio divina. Jest to propozycja dla tych, którzy pragną pochylić się nad niedzielną Ewangelią, by skonfrontować ją ze swoim życiem.

6. Zainteresowanych wolnymi intencjami jeszcze w styczniu, a także w innych miesiącach tego roku zapraszamy do zakrystii.

7. Jutro będziemy obchodzić 7 rocznicę ingresu do Warszawsko-Praskiej katedry bp. Romualda Kamińskiego. Otoczmy go naszą modlitwą. My sami przeżyjmy zaś piękny tydzień przepełniony Bożymi łaskami. Warto ubogacić go jeszcze lekturą nowego numeru tygodnika Idziemy, który jest do nabycia pod chórem.